Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023

1. Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 im. Janusza Korczaka w Radomsku informuje, że przeprowadza się rekrutację kandydatów do przedszkola na rok szkolny 2022/2023 według następującego harmonogramu:
2) W terminie od 31.01 do 07.02.2022 r.
rodzice dzieci przyjętych do naszego przedszkola w poprzednich latach składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w Publicznym
Przedszkolu nr 2 im. Janusza Korczaka w Radomsku.
2) W terminie od 14.02 do 11.03.2022 r.
rodzice składają prawidłowo wypełniony wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola. Wniosek może być złożony do nie więcej niż trzech wybranych publicznych przedszkoli / oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w szkole. Rodzice określają kolejność wybranych publicznych przedszkoli od najbardziej do najmniej preferowanych.
3) Do Publicznego Przedszkola nr 2 im. Janusza Korczaka w Radomsku przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze gminy Miasta Radomsko. W przypadku większej liczby kandydatów niż liczba miejsc w przedszkolu, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego będą brane pod uwagę łącznie następujące kryteria:
a) wielodzietność rodziny kandydata
b) niepełnosprawność kandydata
c) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata
d) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata
e) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
f) samotne wychowywanie kandydata w rodzinie
g) objęcie kandydata pieczą zastępczą
Do wniosku dołącza się dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata kryteriów wymienionych w ppkt. a)-g), a wymienione we wniosku o przyjęcie dziecka.
Kryteria, o których mowa powyżej, mają jednakową wartość 1 punktu.
4) Na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego będą brane pod uwagę niżej wymienione kryteria:

Lp. Kryterium Wartość kryterium w punktach
1. Dziecko rodziców/opiekunów prawnych, którzy pracują/studiują w systemie dziennym:
w przypadku jednego pracującego/studiującego rodzica/opiekuna prawnego 5 pkt
w przypadku dwojga pracujących/studiujących rodziców/opiekunów prawnych 10 pkt
2. Dziecko, którego rodzeństwo uczęszcza i będzie w roku, na który przeprowadzona jest rekrutacja uczęszczać do danego przedszkola 5 pkt
3. Dziecko zamieszkujące w odległości do 3 km od placówki 5 pkt
4. Zadeklarowanie przez rodziców korzystania przez dziecko z oferty przedszkola – za każdą rozpoczętą godzinę ponad podstawę programową 1 pkt
Maksymalna liczba punktów możliwa do uzyskania 26 pkt

5) W terminie od 14.03 do 18.03.2022 r.
    postępowanie rekrutacyjne przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez Dyrektora Publicznego Przedszkola nr 2 im. Janusza Korczaka w Radomsku, która:
    ustala wyniki postępowania rekrutacyjnego i w dniu 23.03.2022 r. podaje do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ustala i w dniu 30.03.2022 r. podaje do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
    6) W terminie od 09.05 do 18.05.2022 r. odbywa się postępowanie uzupełniające, o ile przedszkole dysponuje wolnymi miejscami.
    7) Kandydaci zamieszkali poza obszarem Gminy Miasto Radomsko mogą być przyjęci do przedszkola, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, zgodnego z powyższymi wymogami, Gmina Miasto Radomsko nadal dysponuje wolnymi miejscami w przedszkolu. W przypadku większej liczby kandydatów zamieszkałych poza obszarem Gminy Miasto Radomsko przeprowadza się postępowanie rekrutacyjne, do którego stosuje się powyższe przepisy.
    2. Procedury odwoławcze:
    1) W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych rodzic kandydata może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia o odmowie przyjęcia kandydata do Publicznego Przedszkola nr 2 im. Janusza Korczaka w Radomsku.
    2) Uzasadnienie sporządza się w terminie 5 dni od dnia wystąpienia przez rodzica kandydata z wnioskiem.
    3) Rodzic kandydata może wnieść do Dyrektora Publicznego Przedszkola nr 2 im. Janusza Korczaka w Radomsku odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej
    w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.
    4) Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 im. Janusza Korczaka w Radomsku rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania. Na rozstrzygnięcie dyrektora Publicznego Przedszkola nr 2 im. Janusza Korczaka w Radomsku służy skarga do sądu administracyjnego.
    3. W terminie od 13 czerwca do 17 czerwca 2022 r. Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 im. Janusza Korczaka w Radomsku będzie zawierać umowy pomiędzy rodzicami dziecka a przedszkolem w zakresie udzielanych świadczeń.
    4. W celu zapewnienia dziecku podczas pobytu w przedszkolu odpowiedniej opieki, odżywiania oraz metod opiekuńczo-wychowawczych, rodzice dziecka przekazują Dyrektorowi Publicznego Przedszkola nr 2 im. Janusza Korczaka w Radomsku uznane przez niego za ważne dane o stanie zdrowia, stosowanej diecie i rozwoju psychofizycznym dziecka najpóźniej w dniu podpisania umowy.