Zajęcia logopedyczne

Kochane Przedszkolaki z grupy SÓWKI i LISKI laughing

Na dzisiejszych zajęciach poćwiczymy zarówno wymowę, jak i słuch, a także głoskowanie. Wszystkie te umiejętności są niezwykle ważne, kiedy zaczynamy naukę w szkole. No, to do pracy!

Przypomnijmy sobie prawidłową wymowę głosek: SZ, Ż/RZ, CZ i DŻ. Wargi w dzióbek, język u góry, przy podniebieniu za górnymi zębami. Skorzystajcie z poniższego linka, by poćwiczyć tę wymowę:

Następnie spróbujcie wykonać zakładki do książek – będą Wam one przypominały o tym, żeby pięknie mówić.

A teraz wspólnie z rodzicem przeczytajcie tekst o szafie pewnej dziewczynki. Dorosły czyta zdania, Wy uzupełniacie nazwami obrazków. Powodzenia J

Ćwiczenie  z głoskowania oraz ćwiczenia słuchowe spróbujcie wykonać samodzielnie:

A na koniec mam dla Was wyzwanie na cały tydzień! Spróbujcie wykonać wszystkie zadania

Wasza Pani Emilka, logopedka