BOOK STORY

BOOK STORY – Become Open On Knowledge, Spend Time On Reading, Youngster to nowy projekt w programie ERASMUS+, koordynowany przez nasze przedszkole we współpracy z pięcioma partnerskimi placówkami z Grecji, Hiszpanii, Litwy, Rumunii i Włoch.

Głównym celem projektu jest zachęcanie dzieci i dorosłych do czytania. Aby to osiągnąć, zaplanowano wiele różnorodnych wydarzeń, aktywności, zajęć, spotkań, wycieczek. Dodatkową zachętą jest zaproszenie dzieci i rodziców do udziału w mobilnościach zagranicznych.

Projekt został podzielony na sześć mniejszych projektów, z których każdy trwa około trzech miesięcy i jest koordynowany przez innego partnera:

LET’S DISCOVER EACH OTHER! (Włochy)

WHAT IS A BOOK  MADE OF? (Hiszpania)

LOOKING FOR A BOOK (Litwa)

WHAT BOOK AM I? READ ME! (Rumunia)

“READING” AND “WRITING” (Polska)

BOOKS AND NEW TECHNOLOGIES (Grecja)

Po zakończeniu każdego „małego projektu” nastąpi jego podsumowanie w kraju partnera, który był odpowiedzialny za przebieg i realizację konkretnych działań.

Na realizację projektu całe partnerstwo pozyskało kwotę 154.515,00 EUR, w tym nasze przedszkole – 29.320,00 EUR.